Ahoj przygodo, czyli wycieczka do Szwecji.

W dniach 3- 5 czerwca klasy 2 A i 2 C uczestniczyły w wycieczce morskiej do Szwecji. Głównym celem podróży była Karlskrona, najbardziej słoneczne miasto tego kraju, położone na 33 wyspach.

Naszą podróż rozpoczęliśmy w Gdańsku, gdzie przy towarzyszącej nam pięknej pogodzie zobaczyliśmy największe atrakcje turystyczne tego miasta, a następnie wysłuchaliśmy koncertu organowego w Katedrze Oliwskiej. Przed podróżą do Szwecji nie zabrakło również czasu na krótki pobyt na plaży w Gdyni.

W rejs wyruszyliśmy wieczorem, mogliśmy zatem podziwiać urokliwy zachód słońca nad Morzem Bałtyckim. Podróż statkiem była dla większości z nas pierwszą taką w życiu, dlatego też towarzyszyło nam wiele emocji. Ten pływający hotel to przecież jedna z największych jednostek pływających po Bałtyku.

Karlskrona przywitała nas rześkim, ale słonecznym porankiem. Obudzić się na morzu – w takich okolicznościach nie witaliśmy jeszcze żadnego dnia. Oddychając świeżym, morskim powietrzem zwiedziliśmy główne atrakcje miasta, na czele z Kościołem Ad miralicji i Muzeum Morskim.

W drodze powrotnej byliśmy jeszcze w samym sercu Kaszub, w Szymbarku,gdzie największym zainteresowaniem cieszył się niewątpliwie Dom do Góry Nogami.

Można śmiało powiedzieć, że dla wszystkich uczestników wycieczki była to wspaniała morska przygoda.