Akcja Maratonu Pisania Listów

Nassima z Arabii Saudyjskiej walczyła o emancypację kobiet, starając się, by te mogły wykonywać codzienne czynności bez zgody męskiego “opiekuna”. Za przeprowadzenie pokojowych działań, w lipcu 2018 roku została aresztowana, a przysługujące jej prawa człowieka zostały złamane.

Uczniowie “Skargi” pod opieką Pani Profesor Wiesławy Araszkiewicz pokazali swój sprzeciw, biorąc udział w Maratonie Pisania Listów i podpisując petycje. Zwrócili się do króla Arabii Saudyjskiej, domagając się natychmiastowego zwolnienia Nassimy i 13 innych aresztowanych kobiet. Akcja, która trwała przez ostatni tydzień (7-13 grudnia) pokazała determinację i brak zgody uczniów na pogwałcanie podstawowych praw przysługujących każdemu człowiekowi. W Maratonie wzięli także udział Pani Dyrektor Justyna Szaniawska- Budaj i poseł Jakub Rutnicki dając przykład aktywnej postawy obywatelskiej.

(zdjęcia z panem posłem autorstwa pani Magdy Prętki)