„Bajki potłuczonych”, czyli jak umilić ostatnie dni roku szkolnego?

Odpowiedzi na to pytanie udzieliła grupa teatralna „Piotrelle”, która zaprosiła uczniów wraz z opiekunami na przedstawienie, ostatnie już w tym roku szkolnym.

19 czerwca odbył się pokaz dla gimnazjalistów, a dzień później licealiści oklaskiwali naszych szkolnych aktorów.

Publiczność, jak zwykle, nie zawiodła i żywiołowo oraz spontanicznie przyjęła teatralne próby. Tym razem mieliśmy okazję oglądać scenki kabaretowe oparte na motywach znanych baśni. Pojawiły się zatem na scenie postaci znane z dzieciństwa, ale w dość nietypowych odsłonach: Pinokio, który swoją bezczelnością i rozbrykaniem mógłby śmiało konkurować z niejednym gimnazjalistą, Szewczyk Dratewka, który pokonał smoka energetykiem, szalony chemik – Inkasent, produkujący zatrute kabelki, Książę zbierający dla niepoznaki makulaturę, Księżniczka, która była piękniejsza od wszystkich czy zwariowane Krasnoludki, wcale nie najmniejsze na świecie… To tylko nieliczne przykłady pomysłowości artystów, jakie można było obejrzeć na przedstawieniu.

Aktorzy, mimo niesprzyjających warunków i mnóstwa nauki, sprostali zadaniu i zagrali role na miarę Oskarów.

Ciekawe, czym nas zaskoczą w przyszłym roku?