„BBC Live Classes” - innowacja w nauce języka angielskiego.

W tym roku szkolnym uczniowie klasy 1E i 3A wzięli udział w innowacyjnym przedsięwzięciu edukacyjnym w ramach projektu międzynarodowego pt. "BBC Live Classes", prowadzonego przez głównego brytyjskiego publicznego nadawcę radiowo-telewizyjnego, największą tego rodzaju instytucję na świecie - BBC i wydawnictwo Pearson, zorganizowanego w naszej placówce przez nauczycielkę języka angielskiego Emilię Janicką.

Było to interesujące przeżycie z zajęciami online na żywo pt.: „Our Wonderful countries”, prowadzonymi przez native speakera – Roba Deana, we współpracy z nauczycielami i uczniami z 9 europejskich szkół , w tym z Włoch, Czech, Serbii, Grecji i Rosji, w których wszyscy brali udział i współpracowali w czasie rzeczywistym, tworząc wspólnie przewodnik po atrakcjach turystycznych Europy.

Nasza szkoła uzyskała certyfikat potwierdzający udział w projekcie międzynarodowym BBC i Pearson oraz stwierdzający: "Biorąc udział w tym projekcie, szkoły dowodzą, że w pełni przestrzegają zasad edukacji XXI wieku, wspierając nauczycieli i uczniów w zaangażowaniu się w to autentyczne, wielokulturowe przedsięwzięcie" (w wolnym tłumaczeniu, oczywiście:). Wczoraj dowiedzieliśmy się, że projekt ten został finalistą konkursu „ELTons” 2020. Nagrody ELTons to prestiżowe międzynarodowe wyróżnienie przyznawane przez British Council innowacjom w nauczaniu języka angielskiego (ELT).

Cieszymy się, że mogliśmy brać udział w takim projekcie i czekamy na kontynuację w kolejnym roku szkolnym.