DZIEŃ ANGIELSKI

W ostatnim czasie obchodziliśmy w naszej szkole kolejny dzień tematyczny dotyczący krajów anglojęzycznych. „Dzień angielski” był wydarzeniem, które miało na celu przybliżenie społeczności szkolnej kultury tego wyjątkowego i pięknego zakątka świata.

Zgodnie z tradycją pozostałych kulturowych dni tematycznych, przygotowana została wystawa prac uczniowskich. W pracę nad plakatami promującymi rozmaite aspekty kultury angielskiej takie jak „Miejsca warte zwiedzenia”, „Sławne osoby”, „Kuchnia angielska”, „Sport w Anglii”, „Angielska herbatka”, „Rodzina królewska” czy „Święta i tradycje” zaangażowane były klasy: 1B, 1G2,2A, 2F, 1A, 1E oraz 1G1. Podczas świętowania, jak i w kolejnych dniach, młodzież naszej szkoły wraz z nauczycielami języka angielskiego została zaproszona na wystawę i do pracy z materiałem kulturowym w ramach lekcji językowych (np. wyszukania informacji potrzebnych do wypełnienia specjalnie przygotowanej karty pracy). Wystawa plakatów jest nadal prezentowana na parterze szkoły – zachęcamy do zapoznania się z ciekawostkami dotyczącymi tego ikonicznego kraju anglojęzycznego.

Uczniowie klasy 4E przygotowali również i zachęcili do udziału w quizie sprawdzającym wiedzę o Anglii (zwycięzcami zostały klasy 2E, 3F oraz 1C - serdecznie gratulujemy), a podczas przerw do degustacji przysmaków, powstałych na podstawie angielskich przepisów kulinarnych i chwili relaksu z angielską herbatką oraz wsłuchania się w dźwięki muzyki wykonawców z Wysp.

Serdecznie dziękujemy za wspólne świętowanie i zapraszamy na kolejny dzień tematyczny.

Do zobaczenia :)