„DZIEŃ BRYTYJSKI” w naszej szkole

„Remember, remember the 6th of November…- TEA TIME! Tymi słowami zaproszono uczniów naszej szkoły na obchody „DNIA BRYTYJSKIEGO” zorganizowanego przez klasę 3C z wychowawcą.

Podczas przerw młodzież mogła delektować się angielską herbatką i ulubionymi, słodkimi przysmakami Brytyjczyków, a wszystko to przy dźwiękach angielskich hitów, tych klasycznych i tych współczesnych.

Uczniowie mieli również możliwość zapoznania się z wystawą przygotowaną specjalnie na tę okazję przez klasy 2gA, 2C i 3C. Wystawa prezentuje plakaty będące efektem prac projektowych dotyczących różnych aspektów kultury Wielkiej Brytanii m. in. symboli, ciekawostek, sławnych ludzi, miast i atrakcji turystycznych, stereotypów, rodziny królewskiej oraz świąt i uroczystości, ze szczególnym uwzględnieniem Dnia Guya Fawkesa obchodzonego 5 listopada.

Przedstawicieli klas zaproszono do wzięcia udziału w quizie pt. „Co wiemy o Wielkiej Brytanii?” , w którym musieli się zmierzyć z 40 pytaniami dotyczącymi kultury i historii Zjednoczonego Królestwa. „DZIEŃ BRYTYJSKI” był też czasem rozstrzygnięcia konkursu „Moje wspomnienia z pobytu w Wielkiej Brytanii”. Za najciekawsze uznano prace Marianny Wesołek, Roksany Krzyżaniak oraz Weroniki Pawlak.

Dziękujemy wszystkim za obecność i dobrą zabawę J

Do zobaczenia!