Dzień Edukacji Prawnej

Dzięki Koordynatorowi Edukacji Prawnej Młodzieży Sądu Rejonowego w Szamotułach Sędziemu Kajetanowi Kosterkiewiczowi oraz bardzo dobrej współpracy z Sądem Rejonowym w Szamotułach 15 marca uczniowie z klas humanistyczno - prawniczych wzięli udział w Dniu Edukacji Prawnej w Sądzie Okręgowym w Poznaniu. W imponującym gmachu sądu młodzież obejrzała spektakl profilaktyczno - edukacyjny pt. "Sekret" i wzięła udział w pełnej emocji rozprawie symulowanej na temat naruszenia dóbr osobistych w internecie poprzez wykorzystanie "mema" z wizerunkiem ucznia. Z bogatego programu zainteresowani wybrali również udział w pokazie mediacji rówieśniczej oraz lekcje na temat pożyczek tzw. chwilówek. Ciekawe okazały się także stoliki edukacyjne: profilaktyczne Wydziału Prewencji KWP w Poznaniu czy Kuratorskiej Służby Sądowej Sądu Okręgowego w Poznaniu, informacyjny Kuratorium Oświaty w Poznaniu i inne. Uczniowie powiększyli dzięki temu swoją wiedzę na temat różnych aspektów prawa, zobaczyli w praktyce jak wygląda przebieg rozprawy i jakie mogą być konsekwencje umieszczania w internecie przerobionych zdjęć, ośmieszających drugą osobę czy jaka jest rola mediatora w rozwiązywaniu sporów.

Serdecznie dziękujemy Sędziemu Sądu Rejonowego w Szamotułach Panu Kajetanowi Kosterkiewiczowi za możliwość udziału w ciekawym Dniu Edukacji Prawnej.