DZIEŃ IRLANDII

W minionym tygodniu odbył się kolejny dzień tematyczny związany z krajami angielskiego obszaru językowego. Tym razem był to Dzień Irlandii.

Ze względu na wyjątkową sytuację spowodowaną pandemią i zamknięcie szkół, działania projektowe przeniesione zostały do sieci. Uczniowie klas 2D, 2B, 1E gr 1, 1H1 gr. 1 oraz 1G1 ze swoją nauczycielką języka angielskiego - Emilią Janicką, pracowali nad plakatami, lapbookami lub prezentacjami dotyczącymi różnych aspektów kultury Irlandii tj.: ciekawostek, miejsc wartych zobaczenia, kuchni, mitów i legend, świąt i festiwali czy tradycji związanych z Dniem Św. Patryka, które następnie umieścili na elektronicznej tablicy, tworząc w ten sposób wirtualną wystawę.

Wystawę nadal można obejrzeć na: https://padlet.com/janickaema/om3ty2wv5rlc97yg

Na tablicy znalazły się również pozostałe elementy dnia tematycznego – materiały edukacyjne na temat Irlandii, kawiarenka i kącik muzyczny, oczywiście w wersji online. Uczniów, nauczycieli i rodziców zaproszono również na wirtualny spacer po wybranych atrakcjach turystycznych na „Zielonej Wyspie”. Tradycyjne, jak w każdy dzień tematyczny, odbył się też szkolny konkurs wiedzy o danym kraju, tym razem w postaci testu o Irlandii na www.quizizz.com

Dziękuję wszystkim za udział w tym przedsięwzięciu, wspólną naukę i zabawę.

Do zobaczenia następnym razem, miejmy nadzieję już w murach szkolnych :)