DZIEŃ LATYNOSKI

23.05 uczniowie naszej szkoły zostali zaproszeni na kolejny dzień tematyczny. Tym razem był to „DZIEŃ LATYNOSKI” zorganizowany przez klasę 2C z nauczycielkami języka hiszpańskiego – p. Katarzyną Garczyńską i p. Haliną Walczak we współpracy z p. Emilią Janicką. Impreza ta miała na celu zapoznanie młodzieży z kulturą i zwyczajami tego przepięknego i jakże rozległego rejonu świata.

Podczas przerw młodzież mogła delektować się popularnymi w Ameryce Łacińskiej słodkimi i wytrawnymi przysmakami oraz zapoznać się z informacjami dotyczącymi krajów latynoskich, a wszystko to przy dźwiękach hitów, tych klasycznych i tych współczesnych autorstwa artystów pochodzących z tego kontynentu.

Uczniowie naszej szkoły mieli również możliwość obejrzenia wystawy przygotowanej specjalnie na tę okazję przez klasy 2C, 1C oraz 1BE. Wystawa prezentuje plakaty będące efektem prac projektowych dotyczących różnych państw i aspektów kultury krajów latynoskich m. in. symboli, ciekawostek, sławnych ludzi, miast i atrakcji turystycznych, stereotypów oraz świąt i uroczystości.

Przedstawicieli klas zaproszono także do wzięcia udziału w quizie tematycznym, przygotowanym przez klasę 2C , w którym musieli się zmierzyć z pytaniami dotyczącymi kultury, zwyczajów i historii. Konkurs wygrała klasa 1A.

Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem i dlatego będziemy je powtarzać, a być może wpisze się na stale do naszego szkolnego kalendarza. Dziękujemy wszystkim za obecność i dobrą zabawę

Do zobaczenia!