Dzień Wykładów Otwartych w naszej szkole

W sobotę 3 marca członkowie grupy projektowej „Living together: Multiculturalism in the Polish-Lithuanian Commonwealth” uczestniczyli w Dniu Wykładów Otwartych, który odbył się w naszej szkole. Uczniowie podsumowali kilkumiesięczną sumienną pracę przedstawiając swoje prezentacje na tematy dotyczące historii Stanów Zjednoczonych, Unii polsko-litewskiej, poprawności politycznej, mniejszości narodowych oraz świąt narodowych w Stanach Zjednoczonych.

Pomimo wczesnej godziny, licealiści zaprezentowali się celująco i w miłej atmosferze minęły przygotowania do przyjazdu kolegów i koleżanek ze szkoły Hanover High School, z którymi spotkamy się już w najbliższą niedzielę, tj. 11 marca.

Grupa 18 uczniów i dwóch nauczycieli będzie gościła w Szamotułach dzięki wsparciu Organu Prowadzącego. Wraz z gośćmi będziemy wspólnie kontynuować działania projektowe na terenie szkoły. Następnie, w towarzystwie kolegów i koleżanek z grupy projektowej, Amerykanie zwiedzą Szamotuły, wezmą udział w ciekawych zajęciach na terenie powiatu, zwiedzą Poznań oraz poszerzą wiedzę podczas wyjazdu edukacyjnego do Chełmna, Łodzi i Warszawy.

Zapraszamy całą społeczność szkolną do korzystania z możliwości nawiązania nowych znajomości i ćwiczenia umiejętności językowych podczas pobytu uczniów amerykańskich ‘u Skargi’