Dzień Szkocji

W ostatni czwartek przed feriami obchodziliśmy w naszej szkole „Dzień Szkocji”. Wydarzenie to miało na celu przybliżenie społeczności szkolnej kultury tego, jak się okazuje mało znanego, zakątka świata.

Zgodnie z tradycją pozostałych kulturowych dni tematycznych, przygotowana została wystawa prac uczniowskich, tym razem dotyczących Szkocji. W pracę nad plakatami promującymi najważniejsze aspekty kultury szkockiej zaangażowane były klasy: 1E, 1G1, 1H1, 2B oraz 2D. Podczas świętowania młodzież naszej szkoły została zaproszona na wystawę, aby wyszukać informacje potrzebne do wypełnienia specjalnie przygotowanej karty pracy oraz do udziału w quizie sprawdzającym wiedzę o Szkocji (zwyciężyły klasy 2BE i 2C), a podczas przerw do degustacji przysmaków, powstałych na podstawie szkockich przepisów kulinarnych.

Wystawa plakatów jest nadal prezentowana na parterze szkoły – zachęcamy do zapoznania się z ciekawostkami dotyczącymi tego przepięknego kraju anglojęzycznego.

Organizatorzy wydarzenia, czyli p. Emilia Janicka z klasą 2D, serdecznie dziękują za wspólne świętowanie i zapraszają na kolejny dzień tematyczny już w marcu. Do zobaczenia :)