Geografowie we Wrocławiu

26 listopada br. uczniowie klas geograficznych szamotulskiego LO wyruszyli do stolicy Dolnego Śląska by odkryć nieznane. Na pierwszą linię frontu wystawione zostało wrocławskie ZOO z główną atrakcją, jaką jest Afrykarium. Uczniowie mogli z bliska podejrzeć życie zwierząt różnych krain zoogeograficznych, a także uczestniczyć w tresurze i karmieniu kotików. Nie zabrakło także podziwiania ludzkiej twórczości, jaką niebywale jest sąsiadująca z ZOO Hala Stulecia. Pionierska budowla o żelbetowej konstrukcji z początku XX wieku w 2006 roku wpisana została na listę UNESCO. Ponieważ Wrocław ściśle związany jest z wodą, nie mogło zabraknąć wizyty w Hydropolis – centrum nauki, wiedzy o wodzie. Tam w nowoczesny, interaktywny sposób przedstawione zostały tajniki H2O. Młodzież mogła obserwować proces kondensacji pary wodnej, ruchu powietrza podczas zamieci śnieżnej czy odtworzyć przebieg powodzi tysiąclecia na terenie miasta. Zwieńczeniem wycieczki był spacer po wrocławskiej starówce, gdzie można było poczuć przedsmak świątecznego klimatu. Kolejny raz przekonaliśmy się, że wycieczki pobudzają nas do zgłębiania wiedzy i podziwiania piękna tego świata.