Girls Future Ready

Podczas kolejnego etapu edukacji zdalnej od października 2020r. nasza szkoła ponownie bierze udział w projekcie ,,Together for teachers" organizowanym przez fundację „Girls Future Ready".

Działania podjęte przez wolontariuszy ze Stanów Zjednoczonych mają na celu wsparcie uczniów i nauczycieli w Polsce podczas lekcji języka angielskiego online oraz umożliwiają rozwijanie kompetencji językowych poprzez kontakt z osobą anglojęzyczną.

W poprzednim roku szkolnym spotykaliśmy się z Gabriellą i Joelle z Nowego Jorku, a aktualnie uczennice klas 2C oraz 2AB spotykają się regularnie z 16-letnią Stephanie z Seattle. Łącząc się na platformie Zoom z native speakerem w czasie nauki zdalnej prowadzimy rozmowy na różne tematy oraz dzielimy się informacjami na temat zagadnień związanych z kulturą obu krajów. Jest to miła i ciekawa forma spędzania czasu wolnego, okazja do doskonalenia znajomości języka oraz do poznania nowych osób.

Zachęcamy do wzięcia udziału w projekcie i spróbowania czegoś nowego. Koordynatorem projektu w naszej szkole jest pani Joanna Jędrzejczak. Zapraszamy!!