Gość ze Stanów Zjednoczonych

W czwartek 29.06.17r. odwiedził naszą szkołę gość z dalekich Stanów Zjednoczonych.

Pan Thomas Cochran z Hanover High School w stanie New Hampshire zaprosił społeczność szkolną do współpracy nad wdrażanym przez niego projektem: ‘Responsibility to the other’, który skupiać się ma na powiązaniu wątków historycznych (żydowskie dziedzictwo w Polsce) w celu uwidocznienia i podkreślenia potrzeby dialogu między narodami i kulturami. Wspólne działania młodzieży mają uzmysłowić młodym ludziom, iż tolerancja i otwartość mają wartość budującą. Nasi uczniowie będą mieli okazję zaangażować się we współpracę z rówieśnikami z Ameryki ćwicząc swoje umiejętności językowe podczas działań projektowych oraz wizyty grupy uczniów z Hanover w kwietniu przyszłego roku.