I Przystanek Profilaktyczny PaT

W dniach 04. – 05.10.2019r. grupa licealistów naszej szkoły uczestniczyła w I Przystanku Profilaktycznym PaT, odbywającym się pod hasłem „ Szamotuły – sercem otwarte na teatr i film.” Organizatorami tego niezwykłego przedsięwzięcia były: II Zespół Kuratorskiej Służby Sądowej, Ośrodek Pomocy Społecznej w Szamotułach, Szkoła Podstawowa nr 2 i Zespół Szkół nr 3.

Celem tej imprezy, która rozpoczęła się przemarszem ulicami miasta, była szeroko rozumiana profilaktyka tj. promowanie mody na życie bez uzależnień. Uczestnikom towarzyszyły hasła: STOP PRZEMOCY, STOP NARKOTYKOM, STOP DOPALACZOM! Prowadzący przystanek p. Grzegorz Lach – człowiek o niesamowitej osobowości i charyzmie wielokrotnie podkreślał, że najważniejsze jest BEZPIECZEŃSTWO.

Dodatkową atrakcją imprezy była szeroka gama warsztatów dla młodzieży, zakończona finałową prezentacją wypracowanych umiejętności. Nasi uczniowie brali udział w warsztatach: hip – hop, plastycznym, wokalnym i kulinarnym .

Niesamowite wrażenie zrobiło na nas także spotkanie z teatrem. W piątkowy wieczór, w pięknej, klimatycznej auli SP nr 2, młodzież miała okazję zobaczyć dwie krótkie miniatury teatralne: Czechowa „ Niedźwiedź” oraz Mrożka „Na pełnym morzu”.

Cała impreza pokazała jak można dobrze wykorzystać czas, poświęcając się pasji, kulturze, zajęciom sportowym, a przede wszystkim spotkaniom rówieśniczym.