II Przystanek Profilaktyczny PaT

W dniach 08. – 09. 10.2021r. grupa licealistów naszej szkoły uczestniczyła w II Przystanku Profilaktycznym PaT – Profilaktyka a Ty. Organizatorami tego przedsięwzięcia były: II Zespół Kuratorskiej Służby Sądowej, Ośrodek Pomocy Społecznej w Szamotułach, Szkoła Podstawowa nr 2 i Zespół Szkół nr 3.

Celem imprezy, która rozpoczęła się przemarszem ulicami miasta, była szeroko rozumiana profilaktyka tj. promowanie mody na życie bez uzależnień. Uczestnikom towarzyszyły hasła: STOP PRZEMOCY, STOP NARKOTYKOM, STOP DOPALACZOM! Prowadzący przystanek p. Grzegorz Jach – wielokrotnie podkreślał, że najważniejsze jest BEZPIECZEŃSTWO.

Dodatkową atrakcją imprezy była szeroka gama warsztatów dla młodzieży, zakończona finałową prezentacją wypracowanych umiejętności. Nasi uczniowie brali udział w warsztatach: hip – hop, artystycznych, florystycznych, filcowania i kulinarnych .

Niesamowite wrażenie zrobiło na nas także spotkanie z teatrem. W piątkowy wieczór, uczestnicy warsztatów teatralnych mieli okazję wyrazić swoje uczucia, w krótkiej improwizacji teatralnej. Noc upłynęła młodzieży na koncertowaniu i tańcu.

Cała impreza pokazała jak można dobrze wykorzystać czas, poświęcając się pasji, kulturze, zajęciom sportowym, a przede wszystkim spotkaniom rówieśniczym.