„Kultowo” u Skargi

Koniec roku szkolnego zbliża się nieubłaganie. Ostatnie dni mijają szybko, ale za to bardzo intensywnie. Miniony wtorek to dzień, w którym grupa teatralna „Piotrelle” przygotowała II Szkolny Festiwal Małych Form Scenicznych. Od samego rana szkoła rozbrzmiewała muzyką, tańcem i śpiewami. Uczniowie mieli okazję wykazać się pomysłowością w realizacji zadań artystycznych – tym razem klasy losowały ulubione seriale, filmy oraz popularne tańce. Należało zaprezentować swoje interpretacje kultowych scen.

Publiczność dopisała, a jury pod przewodnictwem Pani Dyrektor przyznało nagrody klasom: Ic za brawurowe odtańczenie polki, 3c za pomysłową scenę ze „101 dalmatyńczyków” oraz wyróżnienie dla klasy 3e za zwiewny fragment „Jeziora łabędziego”.

Dziewczyny z grupy teatralnej zaprezentowały społeczności szkolnej swój talent aktorsko – wokalny w etiudach inspirowanych twórczością Stanisława Barańczaka i Wisławy Szymborskiej. Zobaczyliśmy całą paletę emocji towarzyszących skomplikowanym relacjom między ludźmi w szalonym, nowatorskim wcieleniu. Kilkoro uczniów popisało się talentem wokalnym, a śpiewane przez nich piosenki jeszcze długo zostaną w naszej pamięci.

Trzeba przyznać, że ten dzień był w istocie „kultowy”, a na pewno kolorowy i wesoły. To dobra okazja do przełamania rutyny szkolnej i odkrycia w sobie nowych pasji i zainteresowań.

Do zobaczenia za rok