Lazurowe Wybrzeże

Opaleni, uśmiechnięci i pełni pozytywnych wrażeń wróciliśmy z wyprawy na Lazurowe Wybrzeże. Podczas wycieczki zobaczyliśmy piękne i urokliwe miejsca oraz poczuliśmy atmosferę wielkiego świata. Na naszej trasie znalazły się: Innsbruck, Mediolan, Nicea, San Remo, jezioro Garda, Cannes, Monako- Monte Carlo.

Każde z tych miejsc odkryło przed nami swe najwspanialsze zabytki i atrakcje.

W Innsbrucku były to: złoty dach Goldenes Dachl, największy na świecie grobowiec, należący do cesarza Maksymiliana oraz skocznia Bergiel. Mediolan oczarował gotycką katedrą, nazywaną poematem w marmurze, zamkiem Sforzów i La Scalą, a Monako siedzibą rodu Grimaldich. W Eze odwiedziliśmy, znaną na całym świecie, perfumerię Fragonard i zgłębiliśmy tajniki produkcji wyjątkowych pachnideł oraz kosmetyków. Spacerowaliśmy Promenadą Anglików w Nicei, na miejscowym targu szukaliśmy lokalnych produktów: ziół i przypraw, oliwy i lawendowych mydeł. Byliśmy oszołomieni bogactwem barw i zapachów. . Niezapomniana była również kąpiel w Morzu Liguryjskim.

Fotografując się na czerwonym dywanie w Cannes przez chwilę mogliśmy poczuć się jak gwiazdy filmowe. Zobaczyliśmy również świat luksusowych jachtów w Monako oraz Złoty Kwadrat, czyli dzielnicę butików największych projektantów mody, znajdującą się w Mediolanie. Znane marki, takie jak Louis Vuitton, Prada czy Gucci, pozostają na razie poza naszym zasięgiem, ale kasyna w Monte Carlo kuszą perspektywą zdobycia fortuny.

Na szczęście po trudach zwiedzania mogliśmy delektować się przysmakami włoskiej kuchni. Smakowały nam makarony, pizza i tradycyjne tiramisu.

Podziwialiśmy widoki, które zapierały dech w piersiach. Lazur morskiej wody, alpejskie przełęcze, panorama Morza Liguryjskiego, gaje oliwne, soczysta zieleń oleandrów oraz budzące zdziwienie i zachwyt ogromne kaktusy, sprawiły, że wielu z nas zapragnęło zostać tu na zawsze.