LEKCJA BIOLOGII WE WROCŁAWSKIM ZOO

10 października 2018 roku uczniowie z klasy 2B, 3B , 3gA i 3gC uczestniczyli w ciekawych zajęciach edukacyjnych na terenie Ogrodu Zoologicznego we Wrocławiu. Zajęcia pt ,, Bliskie spotkania z małpami” przeprowadzone przez pracowników Działu Dydaktycznego odbyły się w budynku Małpiarni, w Pawilonie Małp Człekokształtnych oraz przy wybranych wybiegach zewnętrznych. Oprócz wiadomości i ciekawostek dotyczących ssaków z rzędu naczelnych młodzież miała okazję przyjrzeć się z bliska naszym bardzo dalekim krewnym.

Po nietypowej lekcji biologii uczniowie w czasie spaceru po terenie zoo mogli obserwować największą w Polsce kolekcję zwierząt oraz podziwiać florę i faunę Czarnego Lądu w Afrykarium.

Piękna pogoda, dobre humory, ciekawe zwierzęta oraz atrakcyjne otoczenie wpłynęły na to że czas minął szybko i przyjemnie.