Lekcja z Kubą Wawrzyniakiem

Szkoła to ludzie, budynki i doświadczenia. Właśnie wspomnienia stały się powodem emocjonalnej podróży do przeszłości i realnej wyprawy do Szamotuł. Jakub Wawrzyniak przeniósł się myślami do swoich lat szkolnych i podzielił się z młodzieżą opiniami na temat autorytetu nauczycieli, szkoły w życiu nastoletniego chłopaka. W swobodnej atmosferze padały pytania o trenerów, kręte drogi prowadzące do sukcesu i o postępowanie, gdy sukces sportowy nie pojawia się. Nasz Gość otwarcie dzielił się swoimi przemyśleniami na temat roli pieniędzy w życiu sportowców i o tym, jak szkoła i otoczenie nie przygotowuje młodych ludzi do takich doświadczeń. Stąd częste porażki na tym polu i przykre uczenie się rozsądnego gospodarowania swoimi zasobami. Dla sportowców dużym problemem okazuje się wczesna emerytura i pułapki, które czyhają na osoby bez wykształcenia. Jakub Wawrzyniak mocno podkreślał jak ważną miarę w jego życiu odgrywa doświadczenie zdobyte w naszej szkole, które pozwala mu teraz elastycznie przechodzić do kolejnych etapów w zawodowym życiu. Spotkanie dla wszystkich uczestników było ważne, stąd pomysł na kolejne wspólnie projekty, na które już trochę się umówiliśmy.