Mistrzostwa Makroregionu U-16 w lekkiej atletyce

Dnia 11 września 2021 roku w Szczecinie odbyły się Mistrzostwa Makroregionu U-16 w lekkiej atletyce. W imprezie uczestniczyło 11 lekkoatletek i lekkoatletów z klubu MKS „Baszta" Szamotuły. Po bardzo udanych startach wrócili z dwoma medalami, zdobywając łącznie 13 punktów dla klubu. Na szczególną uwagę zasługuję Wiktoria Knutowicz, która w skoku w dal zdobyła srebro uzyskując w najlepszej próbie 5,27 oraz Lena Henschke, która ostatecznie została brązową medalistką w wieloskoku z rezultatem 11,02. Świetnie spisali się także pozostali zawodnicy klubu, którzy ustanowili na tych zawodach swoje rekordy życiowe. Mowa o Jakubie Białasiku ( bieg na 100m – 11,91), Franciszku Zielińskim ( skok w dal – 5,23) oraz Patrycji Steczko ( bieg na 300m ppł. - 51,17). Pozostałe wyniki również bardzo cieszą! Bardzo dobry rezultat uzyskała Maja Czajka, kończąc rywalizację w wieloskoku z wynikiem 9,38 m. Jakub Białasik w biegu na 300m ppł, cieszył się z V miejsca ( 44,02 ). Na tej samej – piątej pozycji uplasowały się także: Lena Henschke w skoku w dal ( 5,07 m ) i Wiktoria Knutowicz w wieloskoku ( 10,35). VI miejsce w skoku wzwyż zajęła Gabriela Kochańska (145cm). W zawodach wzięła udział sztafeta 4x100m kobiet w składzie: Gabriela Kochańska, Małgorzata Magdziarz, Oliwia Pittner i Wiktoria Głów oraz Lena Ratajczak, która dzielnie walczyła w konkursie skoku wzwyż.

Trenerką Franciszka Zielińskiego jest Dominika Olejnicka. Pozostali lekkoatleci i lekkoatletki szlifują swoje umiejętności pod okiem Janiny Zielińskiej.