MAMY tolerancyjną STREFĘ CHILLOUTU!!

W naszej strefie relaksu na szkolnym patio odbywają się różne imprezy: Dzień Teatru, dni tematyczne, lekcje wychowawcze, spotkania w ciekawymi ludźmi.

Tym razem postanowiliśmy, zainspirowani akcjami PAHu, przygotować Tolerancyjną Strefę Chilloutu poświęconą problemowi globalnemu, jakim jest rasizm.

Rozłożyliśmy wydrukowane artykuły, kody QR odnoszące się do filmików, cytaty i inne materiały na temat rasizmu. Uczniowie na przerwach albo na lekcjach pod opieką nauczycieli mogli się z nimi zapoznać i pogłębić swoją wiedzę. Umieściliśmy harmonogram podejmowanych zagadnień, np. o godz. 9.00 rozmawialiśmy na temat przyczyn i skutków rasizmu i nietolerancji, o 11.00 poznaliśmy ciekawostki kultury żydowskiej, o 12.00 zagadnienia islamu, o 13.00 odbyła się otwarta dyskusja na temat rasizmu, wykorzystaliśmy materiały z PAHu: np. Jak dorasta się w Polsce, będąc czarnym chłopakiem?, dobra biała pani z czarnym dzieciątkiem i inne.

Uczniowie wykonywali plakaty, które powiesiliśmy na sznurkach między drzewami rosnącymi w patio.

Wszystkim bardzo spodobała się taka forma edukacji.

Umieściliśmy przy wejściu tablicę, na której uczniowie wypisywali tematy, które ich interesują i którym zostanie poświęcona uwaga na naszej strefie relaksu.

Na koniec nasze szkolne koło filmowe zaproponowało nam obejrzenie filmów: ,,Zielona mila”, ,,Służące”, ,,Kamerdyner”.

Koordynatorki projektu: Anna Biedna i Justyna Kaczmarek