Marcin Prus w naszej szkole

9 maja 2017 roku w sali gimnastycznej naszej szkoły odbyło się spotkanie uczniów klas gimnazjalnych z byłym reprezentantem Polski w siatkówce Marcinem Prusem. Wbrew przypuszczeniom spotkanie to nie bylo poświęcone zagadnieniom sportu i tego co z tym związane. Marcin Prus, czterokrotny mistrz Polski, mistrz świata w drużynie juniorskiej i najlepszy zawodnik tej imprezy (MVP), przez ponad 3 godziny w sposób niezwykle ekspresyjny i ciekawy, bazując na swoich doświadczeniach, odniósł się do różnych aspektów codziennego życia. Mówił o zainteresowaniach, pasji i swoich marzeniach akcentując, że każdy z obecnych na spotkaniu, ma także swoje własne marzenia, które w różnych dziedzinach może i powinien realizować. Mówił o tym, co może pomóc w ich realizacji, a także o tym, co w tym przeszkadza. Duża część spotkania poświęcona byla rodzinie i stosunkach w niej panujących, obecnym trendom życia celebrytów i chęci naśladowania ich, akceptacji używek oraz podążaniu za wynalazkami elektroniki. Nasz gość mówił o potrzebie osiągania "szczytów" tego co się robi, a nieakceptowaniu przeciętności i bylejakości. Ogromne wrażenie robiły stwierdzenia, jak istotna w osiaganiu "szczytów" jest potrzeba zwracania uwagi na rzeczy, na które często przymyka się oko, jak: punktualność, rzetelność, relacje między rówieśnikami. Można by o tym wszystkim, co uslyszeliśmy od "wielkiego mistrza", jeszcze długo pisać, ale nie należy tego rozmieniać na drobne. Ważne jest to, że słuchacze w większości zrozumieli z jakim przesłaniem Marcin Prus do nas przyjechał. Udwidocznilo się to przede wszystkim w ilości ciekawych, rzeczowych pytań jak i w zakuluarowych rozmowach, robieniu wspólnych zdjeć, pytaniach o to, jak "rozegrać" konkretne sytuacje i umawianiu się na osobiste spotkania na "fejsie".
Obie strony stwierdziły, że nie był to czas zmarnowany. Przyrzekliśmy sobie na koniec, że nie było to nasze ostatnie spotkanie. Następne być może już w nowej hali sportowej.

zdjęcia: Maciej Borowczak