Międzywojewódzkie Mistrzostwa U-16

Dnia 13 września na poznańskim Golęcinie odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa U-16. Zawodnicy MKS „ Baszta” Szamotuły zaliczyli bardzo udany start. Czołowy sprinter Kacper Kamiński z wynikiem 11,69s w biegu finałowym zajął trzecie miejsce, zdobywając brązowy medal. Tuż za podium uplasowali się Hanna Biniakiewicz w skoku wzwyż osiągając bardzo dobry wynik 150cm oraz Jagoda Dłużewska w rzucie dyskiem 0,75kg posyłając sprzęt na 26,25m. W ścisłej ósemce znalazły się: w skoku w dal Wiktoria Knutowicz ( 6 m-ce) ustanawiając swój nowy rekord życiowy 5,01m; w skoku wzwyż Zofia Gończowska (7m-ce), Gabriela Kochańska ( 8m-ce);
w biegu na 200m ppł Jakub Białasik (7m-ce), Mikołaj Czajka (8m-ce). W pchnięciu kulą 3kg Jagoda Dłużewska (7m-ce), Martyna Gromadzińska (10m-ce). Dużą niespodziankę sprawiła sztafeta męska 4x100m, w skład której weszli: Franciszek Zieliński, Jakub Białasik, Mikołaj Czajka oraz Kacper Kamiński. Po zaciętej rywalizacji zajęli 4 miejsce. Do medalu zabrakło jedyne 0,13sek.