Międzywojewódzkie Mistrzostwa U16 - 7 września 2019 Szczecin

Dnia 7 września 2019r na stadionie w Szczecinie odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa U16 w Lekkoatletyce. Klub MKS „Baszta” Szamotuły reprezentowała grupa 13 zawodników. W konkurencji indywidualnej najwyższą lokatę zdobyła Hanna Biniakiewicz w skoku wzwyż. Uzyskany rezultat 1.53m zapewnił jej brązowy medal. W rywalizacji zespołowej nasza męska sztafeta 4x100m w składzie Kajetan Wajs, Bartosz Leja, Mikołaj Juszczak, Kacper Kamiński zajęła zasłużone 3 miejsce, tym samym zdobywając brązowy medal. Pozostałym zawodnikom mimo ogromnych starań i bicia rekordów życiowych, nie udało się zająć miejsca na podium, choć w kilku przypadkach były to lokaty za podium. Bartosz Leja w skoku w dal uzyskując 5,50m - zajął 4 miejsce. Martyna Gromadzińska w tej samej konkurencji oddając skok na odległość 4,92 zajęła 5 miejsce. Zofia Gończowska w skoku wzwyż skacząc 1.50m uplasowała się na 5 pozycji, Kacper Kamiński w biegu na 100m dwukrotnie bijąc własny rekord życiowy, najpierw w eliminacjach 11,97s zajmująć drugie miejsce, potem w finale A, 11,90s zajmując ostatecznie 6 miejsce. Jagoda Dłużewska w rzucie dyskiem 5 miejsce z wynikiem 24,87m oraz w pchnięciu kulą 9 miejsce osiągając w drugiej próbie wynik 7,94m. Kornelia Buchwald 11 miejsce w rzucie oszczepem z rezultatem 21.86m. Natomiast sztafeta dziewcząt 4x100m w składzie: Aleksandra Skonieczna, Weronika Zaraś, Magdalena Nowicka, Martyna Gromadzińska zajęła wysokie 6 miejsce z czasem 55.10s. Warto wspomnieć, że 11 najlepszych zawodników z każdej konkurencji zdobywało punkty do klasyfikacji drużynowej klubów. Zdobyte 13 punktów pozwoliło nam zająć 10 miejsce spośród 45 rywalizujących ze sobą klubów.