Mistrzostwa Wielkopolski U18 i U20 w Lekkiej atletyce

W dniach 25 – 26 maja 2019r w Pile odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski U18 i U20 w Lekkiej atletyce. Zawody były na bardzo wysokim poziomie. Startowała cała czołówka zawodników z wielkopolskich klubów lekkoatletycznych. Wychowankowie szamotulskiego klubu MKS „Baszta” i jednocześnie uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 w Szamotułach zaprezentowali się z jak najlepszej strony zdobywając łącznie aż 7 medali – 5 złotych, 2 srebrne i 1 brązowy. W pierwszym dniu złoty medal zdobywali:
Katarzyna Zaraś w pchnięciu kulą 4kg – 10,58m oraz rzucie dyskiem 1kg – 38,68m tym samym ustanawiając swój nowy rekord życiowy. Odległość ta daje Kasi na listach krajowych kat. U20 - 6 miejsce! Maciej Dudziak w biegu na 100m – 11,30sek. Rewelacyjny bieg pozwolił Maćkowi poprawić dotychczasowy rekord życiowy ( 11,54sek), aż o 0,24sek co w sprincie zdarza się bardzo rzadko. Patrycja Kozłowska w skoku wzwyż – 155cm. Bardzo równa forma i bezbłędne skakanie na niższych wysokościach zadecydowały o sukcesie Patrycji. Srebrny medal wywalczył: Mikołaj Nykaza w rzucie oszczepem – posyłając ważący 700g sprzęt na odległość 45,59m, tym samym wyrównując swój tegoroczny rekord życiowy.

W drugim dniu złoty medal zdobył: Maciej Dudziak w biegu na 200m – 23,35sek; jest to Maćka nowy nieoficjalny rekord życiowy. Brązowy medal zdobyła: Wiktoria Góral w biegu na 200m – 27,36sek; jest to Wiktorii nowy rekord życiowy i dobry prognostyk przed drugą częścią sezonu. Warto wymienić osoby, które pomimo uzyskania świetnych rekordów życiowych nie zmieściły się na podium, a zajęły to najmniej lubiane czwarte miejsce. Są nimi: Zuzanna Skowrońska w biegu na 100m – 12,67 ( rekord życiowy), 200m – 27,21sek, Wiktoria Góral w biegu na 400m – 1:00,66 (rekord życiowy), Kacper Szczurek w biegu na 1500m – 4:35,59 (rekord życiowy), Miłosz Orlik w skoku wzwyż - 170cm. Szóstym zawodnikiem mistrzostw został: Fryderyk Piasek w biegu na 200m – 24,41sek

Przez cały rok opiekę trenerską sprawują:

Janina Zielińska ( Patrycja Kozłowska, Wiktoria Góral, Zuzanna Skowrońska, Fryderyk Piasek), Dominika Olejnicka ( Maciej Dudziak, Kacper Szczurek), Krzysztof Unger ( Katarzyna Zaraś, Mikołaj Nykaza).

Gratulujemy zawodnikom oraz ich trenerom wybitnych wyników i trafienia z formą na tak ważną imprezę jaką są niewątpliwie Mistrzostwa Wielkopolski U18 i U20.