Mistrzowska forma zawodników klubu MKS „BASZTA” Szamotuły

W dniach 11-12 czerwca 2022 roku na poznańskim Golęcinie odbyły się Mistrzostwa Województwa Wielkopolskiego U-18, U-20 w lekkiej atletyce. Jadąc na zawody mieliśmy duże oczekiwania i apetyty na miejsca medalowe. Warunki pogodowe sprzyjały osiąganiu bardzo dobrych rezultatów. Nasi zawodnicy w ciągu dwóch dni stawali aż 12 – krotnie na podium. Część z nich ustanowiła nowe rekordy życiowe. Rekordową ilość złotych medali zdobyła Wiktoria Knutowicz, która w 3 konkurencjach nie dała szans rywalkom! W Trójskoku wyrównała swój rekord życiowy 11,79, w skoku w dal osiągnęła odległość 5,35 oraz z koleżankami w sztafecie 4x100m uzyskały czas 51,51. Trzy medale zdobyła również Hanna Biniakiewicz, która wywalczyła srebro w skoku wzwyż ( 145cm) , brąz w trójskoku ( 10,69cm) oraz złoto w sztafecie 4x100m. Złote medale mistrzostw przywiozły także Małgorzata Magdziarz i Dominika Borowik, które wspaniale pobiegły we wspomnianej wcześniej sztafecie 4x100m. Gratulacje za sukcesy tych zawodników należą się Pani Janinie Zielińskiej, która jest ich trenerką klubową. Konkurs pchnięcia kulą kobiet U-18 zdominowały zawodniczki szamotulskiej „Baszty”! W finałowej ósemce znalazła się aż trójka naszych dziewcząt: Jagoda Dłużewska, Małgorzata Piechota, Natalia Wójcik. Konkurs zdominowała Natalia Wójcik, która ustanawiając nowy rekord życiowy 12,16m pokonała drugą zawodniczkę o prawie metr! Na co dzień trenuje pod bystrym okiem trenerki Dominiki Tomczak – Bachary wychowanki naszego klubu. Srebrny medal przypadł niespodziewanie Małgorzacie Piechocie, która poprawiła swój rekord o ponad pół metra – 11,21m. Brąz wywalczyła Jagoda Dłużewska, która pomimo problemów zdrowotnych zmobilizowała się i posłała kulę na odległość 10,83m. Miłą niespodziankę sprawił Jakub Barwin, który w rzucie oszczepem ( 800g) zdobył brązowy medal. Zawodnicy są wychowankami trenera Krzysztofa Ungera. Warto wymienić kilku czołowych zawodników, którzy mimo braku medali zajęli miejsca w finałowej ósmece: Jakub Białasik 400m ( 54,81) – 4 miejsce, Natalia Nowak 400m ppł – 6 miejsce, Mikołaj Juszczak 110m ppł – 6 miejsce, Dominika Borowik 100m ppł – 6 miejsce. Pragniemy podzielić się bardzo dobrą wiadomością, iż cztery nasze zawodniczki: Wiktoria Knutowicz (skok w dal, trójskok), Hanna Biniakiewicz (trójskok), Natalia Wójcik (pchnięcie kulą 3kg), Jagoda Dłużewska (pchnięcie kulą 3kg) uzyskały minima na lipcowe Mistrzostwa Polski U-18. Wszyscy klubowicze są uczniami Szamotulskiego „Ogólniaka” ( I Liceum Ogólnokształcące im. ks. Piotra Skargi w Szamotułach).

Dziękujemy Powiatowi Szamotulskiemu za wspieranie klubu lekkoatletycznego nie tylko finansowo, ale także umożliwieniem prowadzenia codziennych treningów w Powiatowym Centrum Lekkoatletycznym. Pragniemy również podziękować Urzędowi Miasta i Gminy Szamotuły za wieloletnie wsparcie finansowe i dobre słowo. Dyrekcji za wspieranie młodych talentów, pomocną dłoń, wyrozumiałość oraz udostępnienie zaplecza sportowego niezbędnego do realizacji treningów.