NAGRODY W XVII KONKURSIE LITERACKIM „ O ZŁOTĄ, SREBRNĄ I BRĄZOWĄ WRONĘ”

29 maja odbyło się ogłoszenie wyników XVII Konkursu Literackiego „O Złotą, Srebrną i Brązową Wronę.” W tym roku wyjątkowo - ze wzglądu na panującą sytuację epidemiczną – nie podczas uroczystej gali, ale w przestrzeni wirtualnej: na facebookowym profilu Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Wronki.

Tegoroczny temat brzmiał: „Coś, co się wydarza, a nie zostaje opowiedziane, przestaje istnieć, umiera” – to słowa Polki, laureatki Nagrody Nobla, Olgi Tokarczuk. Jakie opowieści, wydarzenia, historie budują tradycję Twojego rodzinnego kręgu?

W kategorii szkół średnich jury konkursu bardzo wysoko oceniło teksty uczennic naszego liceum – zdobyliśmy niemal wszystkie przyznane nagrody:

  • Złotą Wronę otrzymała Zuzanna Dukat – tegoroczna maturzystka z klasy III C
  • Srebrną Wronę – Jagoda Łucak z klasy 1H1
  • Brązową Wronę – Zuzanna Sałajczyk z klasy 1J.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Warto przypomnieć, że Zuzanna Dukat to również zwyciężczyni ubiegłorocznej edycji tego konkursu oraz że także przed rokiem wszystkie nagrody trafiły do uczniów naszego liceum.

Słowa uznania należą się nie tylko laureatkom, ale wszystkim osobom, które podjęły trud zmierzenia się z niełatwym tegorocznym literackim wyzwaniem. Prace powstawały w marcu, gdy nagle zamknięto szkoły, pojawiały się kolejne ograniczenia, media przedstawiały poruszające dane i obrazy, narastała atmosfera lęku, niepewności. Nie są to warunki sprzyjające kreatywności i artystycznym działaniom , a mimo to bardzo liczna grupa uczniów naszego liceum zechciała spróbować swoich sił w tym konkursie, nadsyłając piękne, dojrzałe opowiadania. Wszyscy możecie być z siebie dumni!