Powiatowa Olimpiada Wiedzy Turystyczno-Krajoznawczej LZS 2022

We wtorek, 27 września 2022 r. tradycyjnie już na terenie naszej Szkoły odbyła XXIV Powiatowa Olimpiada Wiedzy Turystyczno-Krajoznawczej LZS. Olimpiadę współorganizowana była przez Starostwo Powiatowe, Oddział PTTK i SKKT-PTTK przy I Liceum Ogólnokształcącym im. ks. P. Skargi w Szamotułach.

W turnieju udział wzięły cztery drużyny reprezentujące poszczególne gminy: Pniewy- SP im. ks. M. Maciejewskiego w Pniewach – 2 zawodników, Ostroróg - SKKT „Wesołe Jaśki” w Ostrorogu - 3 zawodników, Szamotuły- reprezentowane przez ZS nr 2 - jeden zawodnik i reprezentacja gospodarzy, czyli SKKT PTTK przy I Liceum Ogólnokształcącym im. ks. Piotra Skargi w Szamotułach - trzech zawodników. W sumie o puchary walczyło 9-ciu zawodników.

Olimpiada składa się z czterech konkurencji: test krajoznawczy, test topograficzny, rowerowy tor sprawnościowy, a także szacunkowe mierzenie odległości w terenie ( na „oko”).

Po długich zmaganiach drużynowo, wygrała nasza reprezentacja, na drugim miejscu drużyna reprezentująca Ostroróg, trzecie miejsce zdobyła drużyna z Pniew i czwarte miejsce zajął wytrwały przedstawiciel ZS nr 2.

Powiat Szamotulski na finale wojewódzkim w Lesznie reprezentować powinni trzej najlepsi zawodnicy – Paweł Heimann z Ostroroga, Adam Czekała z Pniew i Wojtek Woźny z naszej szkoły. Jednak ostatecznie ustalono, że do Leszna 1 października 2022 r. pojadą Paweł , Adam i Zuzanna Sowa.

Na zakończenie dokonano dekoracji zawodników -wręczono dyplomy i nagrody. Uroczystej dekoracji dokonali: dyrektor naszej szkoły- p. Justyna Szaniawska-Budaj, wicestarosta Powiatu Szamotulskiego p. Rafał Zimny oraz Prezes Oddziału PTTK -p. Paweł Mordal.

Gratulujemy wyników i wspaniałej rywalizacji w duchu „fair play”. Humor wszystkim dopisywał - co widać na załączonych zdjęciach.

opiekun SKKT-PTTK

Leszek Wlazik