Powiatowa Olimpiada Wiedzy Turystyczno-Krajoznawczej LZS

W środę, 30 września 2020 r. na terenie naszej Szkoły odbyła XXII Powiatowa Olimpiada Wiedzy Turystyczno-Krajoznawczej LZS. Olimpiadę współorganizowana była przez Starostwo Powiatowe, Oddział PTTK i SKKT-PTTK przy Gimnazjum i Liceum im. ks. P. Skargi. Wzięły w niej udział cztery drużyny reprezentujące poszczególne gminy: Pniewy- SP im. ks. M. Maciejewskiego w Pniewach + absolwenci tej szkoły- w większości już studenci – 9 -ciu zawodników, Ostroróg - SKKT „Wesołe Jaśki” ze SP w Ostrorogu -czterech zawodników, Szamotuły- reprezentowane przez ZS nr 2 -trzech zawodników i reprezentacja gospodarzy, czyli SKKT PTTK przy Gimnazjum i Liceum im. ks. Piotra Skargi w Szamotułach - trzech zawodników. W sumie o puchary walczyło dziewiętnastu zawodników.

Olimpiada składa się z czterech konkurencji: test krajoznawczy, test topograficzny, rowerowy tor sprawnościowy, a także szacunkowe mierzenie odległości w terenie ( na tzw. oko).

Po długich zmaganiach drużynowo wygrała reprezentacja Pniew, która będzie reprezentować Powiat Szamotulski na finale wojewódzkim w Lesznie.

II m. zdobyła reprezentacja naszej szkoły w składzie: Wiktor Woźny- IV m. indywidualnie, Marcin Woźny -VIII m. i Wojtek Woźny – IX m., trzecie miejsce drużynowo -reprezentacja Ostroroga i IV m. ZS nr 2 w Szamotułach.

Na zakończenie dokonano dekoracji zawodników -wręczono dyplomy i nagrody. Uroczystej dekoracji dokonali: dyrektor naszej szkoły- p. Justyna Szaniawska-Budaj, Starostwo reprezentował p. Jan Stefaniak – dyrektor Wydziału Edukacji i Spraw Obywatelskich oraz Prezes Oddziału PTTK -p. Paweł Mordal.

Gratulujemy wyników i wspaniałej rywalizacji, zwłaszcza, że tego dnia aura dopisała- co widać na załączonych zdjęciach.

opiekun SKKT-PTTK

Leszek Wlazik