Pożegnanie maturzystów 2022

„Nic dwa razy się nie zdarza… żaden dzień się nie powtórzy…” W przemijaniu drzemie cały życia smak… W piątek 29 kwietnia 182 tegorocznych maturzystów zakończyło etap licealnego życia - 53 osoby z bardzo wysokimi wynikami w nauce. Z najwyższą średnią 5,88 i tytułem Primus Inter Pares zakończył edukację w szkole Stanisław Spychała z 3G1, który z rąk Pani Starosty otrzymał Nagrodę dla najlepszego absolwenta.

Świadectwa z wyróżnieniem otrzymały następujące osoby:

z 3G1: Aleksandra Biniak, Aleksandra Lewandowska, Jagienka Piątkowska, Mikołaj Bombała, Zuzanna Kaczmarek, Michalina Prętka, Mikołaj Popowski, Aleksandra Ginalska, Tomasz Greczka, Filip Kwaśny, Mikołaj Perz, Jędrzej Wachowiak, Gabriela Jędrzejczak

z 3G2: Kalina Pylińska, Szymon Budych, Eryk Jankowiak, Mikołaj Juszczak

z 3H1: Jakub Dobias, Maria Zielińska, Jagoda Łucak, Zuzanna Starosta, Aleksandra Hołderna, Mikołaj Nykaza, Tobiasz Wilk, Roksana Hynek, Zuzanna Podgórska, Maksymilan Pyc

z 3H2: Natasha Ołeniak, Urszula Fertyk, Martyna Kubik

z 3I: Dobrochna Foremska, Maria Matysik, Julia Walczak, Marcel Gajzler, Krzysztof Łączkowski, Michalina Jank, Zofia Okraska, Patryk Rusinek, Natalia Piotrowska, Daria Ptak, Maria Sikora

z 3J: Julia Dałek, Julia Rzaniak, Aleksandra Brach, Emilia Kaczmarek, Gabriela Kiona, Wiktoria Stanke, Stanisław Zaraś, Adrianna Fricz, Sonia Niegolewska

z 3K: Paweł Skowroński, Weronika Kubiak, Milena Dąbrowska.

Podczas uroczystości nastąpiło również uhonorowanie Jakuba Dobiasa "Medalem za zasługi dla szkoły" i Nagrodą Pani Starosty za osiągnięcia naukowe - tytuł finalisty 51. Olimpiady Biologicznej. Wielu absolwentów nagrodzono książkami za sukcesy naukowe, zaangażowanie w życie szkoły oraz działalność społeczną, a sportowców - statuetkami. Największe sukcesy na Mistrzostwach Powiatu Szamotulskiego, rejonu, województwa wielkopolskiego szkół ponadgimnazjalnych, kolejnych Licealiadach osiągnęli: Gabriela Jędrzejczak, Kalina Pylińska, Daria Dunaj, Zofia Serafinowska, Patrycja Bierza, Paulina Mendzelewska, Mikołaj Juszczak, Dawid Pyżalski, Karol Siwak, Mikołaj Nykaza, Miłosz Orlik, Maciej Dudziak, Jakub Nizio, Kacper Fiksa, Wiktor Woźny, Kamil Małecki, Kacper Jokiel, Arkadiusz Drzewiecki, Konrad Chybowski, Jakub Koput, Igor Szymkus, Tomasz Szymlet i Kacper Taudul.

Brawa i gratulacje dla absolwentów oraz wiele serdecznych życzeń towarzyszyły piątkowej uroczystości.

Po uroczystym ślubowaniu przyszedł czas na podziękowania Rodzicom działającym w szkolnych i oddziałowych Radach Rodziców.

Uroczystość zakończyła część artystyczna w wykonaniu uczniów klasy 3C.

Maturzystom życzymy powodzenia na maturze, wytrwałości i determinacji w dążeniu do osiągnięcia zamierzonych celów. Wykorzystajcie mądrze zdobytą wiedzę i wszelkie zdolności, by mieć poczucie, że lata wysiłków właśnie teraz przekształcają się w mocny fundament przyszłych sukcesów.