Preludium 2017

Tegoroczne Preludium Wigilijne pt. „Mały Książę dziwi się światu” zmusiło publiczność do odpowiedzi na pozornie proste pytania: Co jest źródłem szczęścia lub czy dorośli są dziwni i śmieszni? Refleksje te sprowokował przybysz z innej planety – mały, naiwny chłopiec, który nigdy nie rezygnuje z uzyskania odpowiedzi, nawet jeśli wydaje się ona irracjonalna.

Mały Książę, rozmawiając z podróżnymi i z kwiatami, zrozumiał, że aby znaleźć prawdziwe szczęście, nie trzeba szukać daleko, że powrót do domu może być trudniejszy niż podróż po świecie, a do ludzi warto zbliżać się codziennie, nie tylko w Boże Narodzenie.

Przedstawienie przygotował szkolny zespół teatralny „Piotrelle” z gościnną pomocą Małgosi Michalak. Przed publicznością wystąpili także uczniowie klas III gimnazjum z krótkim koncertem kolęd.