Rajd „Na powitanie jesieni”

W niedzielę, 4 października 2020 r. odbył się kolejny rajd z cyklu „Na powitanie jesieni”, którego meta zlokalizowana była na Polanie Czarnego Bociana k. leśniczówki Duszniki, a głównym organizatorem rajdu był Oddział PTTK w Szamotułach.

Nasze SKKT-PTTK reprezentowała 20 -osobowa drużyna rowerowa. Przejechaliśmy w sumie ponad 65 km w jeden dzień, co dla niektórych, mniej kondycyjnych cyklistów, okazało się dość trudnym wyzwaniem-zwłaszcza, że „przeżyliśmy” niesamowitą ulewę w drodze do mety.

Ze względu na zagrożenie epidemią, w tym roku było nieco mniej turystów na rajdzie- w sumie ok. 150 uczestników. Tak daleką trasę przejechała tylko nasza „ekipa” bowiem uczestnicy z innych szkół przebyli trasę częściowo autokarem, częściowo też pieszo.

Opiekun przygotował dla naszej drużyny wiele atrakcji na trasie- rowerzyści oprócz przejechania bardzo długiego dystansu musieli po drodze wykonać wiele zadań dodatkowych (coś na wzór „bike orient”), np. dowiedzieć się, ile liczy sobie lat szkoła w Brodziszewie na podstawie zrobionego przez siebie zdjęcia, albo jak nazywa się organista w kościele w Wilczynie, a z jakiego okresu pochodzi grodzisko w Ostrolesiu? – oczywiście konieczne było zdjęcie potwierdzające pobyt w grodzisku.

Po dotarciu do mety, przy ognisku, była możliwość ogrzania się i wysuszenia, a na głodnych czekała także ciepła kiełbaska i kilka ciekawych konkursów. Tradycyjnie otrzymaliśmy okolicznościowe plakietki i naklejki oraz dyplomy. Po zasłużonym posiłku i odpoczynku wyruszyliśmy w drogę powrotną.

Mimo zmęczenia fizycznego, wszyscy naładowani porcją endorfin, szczęśliwi dotarliśmy do Szamotuł ok. 15.30.

Do zobaczenia na kolejnej imprezie turystycznej – tym razem na marszach na orientację, które odbędą się 25 października w okolicach Nowego Tomyśla.

Z turystycznym pozdrowieniem

Leszek Wlazik