Rekolekcje szkolne

W dniach 25-27 marca wraz z innymi szkołami przeżywaliśmy rekolekcje wielkopostne na hali Wacław. Pierwszego dnia mieliśmy okazję usłyszeć świadectwo ks. Radosława Rakowskiego - duszpasterza akademickiego z Poznania oraz rapera znanego jako Tau. Czas skupienia zakończyliśmy adoracją Najświętszego Sakramentu, prowadzoną przez ks. Oscara Nejmana. We wtorek na początek obejrzeliśmy przedstawienie przygotowane przez Siostry Pasterki z pomocą dziewczyn z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej z Poznania. Przesłaniem przedstawienia było pytanie "Ale o jakie życie chodzi?". Następnie o swoich doświadczeniach z Bogiem opowiadali nam ks. Michał Tomiak - duszpasterz akademicki z Poznania i Michał "Pax" Bukowski z zespołu "Muode Koty", którzy dodatkowo pokrzepili nasze serca tekstami i muzyką swoich utworów. Ostatniego dnia byliśmy świadkami odnowy w Duchu Świętym z udziałem i słowem Marcina Zielińskiego, a nasze rekolekcje przypieczętowała celebracja Mszy Świętej. Zarówno we wtorek, jak i środę wszyscy zebrani na hali mieli okazję skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania z Bogiem. Przez całe trzy dni, naszej modlitwie towarzyszyły dźwięki pieśni wykonywanych przez zespół "Holly Breath". Czas rekolekcji wielkopostnych powinien być czasem zastanowienia się nad sobą, swoim życiem i zwrócenia swych kroków z powrotem w stronę Jezusa. Tym razem, faktycznie takim się okazał. Odzyskaliśmy wolność, pozbyliśmy się blokad. Mieliśmy okazję wsłuchać się w to co mówi do nas Pan, nie tylko przez swoje Słowo, ale także innych ludzi. Otrzymaliśmy wszyscy drugą szansę, na nowe, lepsze życie. Rekolekcje były bowiem chwilą wytchnienia od codzienności, skupienia na sobie oraz możliwości wtulenia się ponownie w ramiona Jezusa i proszenie Go o uzdrowienie naszych dusz, co z pewnością zostało nam dane.