Relacja z festynu

Ostatnią sobotę września zapamiętamy jako bardzo słoneczny dzień z pogodą wręcz wymarzoną do zorganizowania pikniku lub nacieszenia się ostatnimi promieniami słońca wraz z całą rodziną. Uczniowie i nauczyciele Skargi połączyli obie te przyjemności, organizując drugi już Szkolny Festyn Rodzinny, połączony z wyprzedażą garażową. Ci, którzy przyszli, sami widzieli, że było warto. Nie dość, że dzięki wyprzedaży zarobiliśmy parę groszy, napiliśmy się pysznej kawy, zjedliśmy wspaniałe ciasta i sałatki, to jeszcze mogliśmy uczestniczyć w warsztatach plastycznych czy tanecznych i pograć w gry oraz wziąć udział w loterii fantowej.

W tym roku na warsztatach rękodzieła uczyliśmy się, jak wykonać niepowtarzalną biżuterię praktycznie z niczego – starych koralików, fragmentów żyłki czy sznurka lub kolorowych wstążek i łańcuszków. Warsztaty jak zawsze były oblegane do samego końca imprezy.

Inną atrakcję przygotowaliśmy dla tych wszystkich, którzy lubią gry planszowe. Można było w zaciszu sali pograć w ulubione planszówki lub nauczyć się, od bardziej doświadczonych kolegów i koleżanek, zasad gry w nowe.

Miłośnikom ruchu na świeżym powietrzu największą frajdę sprawiły warsztaty zumby, które zgodziła się prowadzić pani Agnieszka Stelmaszyk ze STUDIA FITNESS TEAM, która ufundowała także cenne nagrody na loterię fantową. Zumba wypadła bardzo okazale, dziewczyny fikające nogami w rytm muzyki zarażały entuzjazmem wszystkich gapiów, którzy nie mieli dość odwagi, by do nich dołączyć.

Dobra zabawa to ważna sprawa, ale ważniejsze jest, żeby pomóc potrzebującym. I w tym roku, podobnie jak poprzednio, zbieraliśmy pieniądze na pomoc w rehabilitacji naszego kolegi, przed którym trudna i kosztowna operacja. Do naszej akcji charytatywnej włączyli się też sponsorzy z zaprzyjaźnionych instytucji, jak wspomniana już wcześniej pani Stelmaszyk – właścicielka STUDIO FITNESS TEAM, Bank Spółdzielczy Szamotuły oraz Szamotulski Ośrodek Kultury.

Wszystkim sponsorom serdecznie dziękujemy za okazane serce i wspaniałe nagrody na naszą akcję.

Dziękujemy też wolontariuszom, którzy czuwali nad sprawnym przebiegiem imprezy.

Do zobaczenia następnym razem J