Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/18

Dnia 4 września nauczyciele i uczniowie uroczyście powitali nowy rok szkolny w towarzystwie zaproszonych gości: Wicestarosty Powiatu Szamotulskiego Pani Beaty Hanyżak, Dyrektora Wydziału Edukacji Pana Jana Stefaniaka, Prezesa UKS „Szamotulanin” Pana Wiesława Małyszki, dr Justyny Czai – Wicedyrektora Instytutu Filmu, Mediów i Sztuk Audiowizualnych UAM w Poznaniu, mgr Marcina Pigulaka – Doktoranta Instytutu oraz Rodziców naszych uczniów.

Podczas uroczystości Pani Wicestarosta wręczyła stypendia 61 wyróżniającym się uczniom gimnazjum i liceum oraz nagrody Starosty za osiągnięcia sportowe Tymoteuszowi Zimny i Karinie Konys.

Z dniem 1 września 2017r. do naszego Zespołu Szkół została włączona Bursa Szkolna i Szkolne Schronisko Młodzieżowe. Dzięki temu zyskaliśmy m.in. miejsca noclegowe dla naszych uczniów oraz stołówkę z obiadami.

Ważnym wydarzeniem jest fakt, że od 1 września w naszej szkole została utworzona Szkoła Podstawowa Mistrzostwa Sportowego. Kształcenie w klasie VII będzie odbywało się w dyscyplinach: lekka atletyka i piłka siatkowa.

Dnia 4 września oficjalnie nawiązaliśmy współpracę z Instytutem Filmu, Mediów i Sztuk Audiowizualnych UAM w Poznaniu. Wspólne działania będą odbywały się w różnych formach: zajęcia z pracownikami naukowymi na temat zagadnień z teorii filmowej, analiza dzieła filmowego jako tekstu kultury, problematyka związana z historią kinematografii polskiej i światowej, scenariopisarstwem oraz refleksją nad funkcjonowaniem rodzajów i gatunków filmowych. Nasi uczniowie wezmą udział w zorganizowanych w Instytucie Filmu, Mediów i Sztuk Audiowizualnych UAM pokazach filmowych, połączonych z prelekcjami, warsztatami i dyskusjami filmoznawczymi. Młodzież sprawdzi swoją wiedzę i umiejętności w Międzyszkolnym Turnieju Filmoznawczym, organizowanym przez Instytut, który stanowi ukoronowanie trzydziestogodzinnego kursu, przeprowadzanego z klasą akademicką na terenie szkoły. Bardzo cieszymy się z tego patronatu.

Z okazji rozpoczynającego się roku szkolnego 2017/2018 życzymy wszystkim wzajemnej życzliwości, zaufania, osiągania sukcesów, zadowolenia z każdego dnia oraz wytrwałości w obliczu nowych wyzwań.