SKARGA NA FESTIWALU FILMOWYM

5 grudnia grupa filmowa z naszej szkoły wraz z opiekunem p. Anną Biedną wzięła udział w pokazach filmowych w ramach 36. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza ALE KINO!

Obejrzeliśmy dwa filmy.

Nominowany do Oskara Żywiciel reż. Nora Twomey przedstawia historię małej dziewczynki, Parvany żyjącej w Afganistanie rządzonym przez talibów, którzy zakazują kobietom wychodzić z domów bez mężczyzn. Dziewczynka przebiera się za chłopca, by móc handlować i utrzymać rodzinę. Historia Parvany przeplata się z baśnią o dzielnym chłopcu, który uratował wioskę przed potworami.

,,ROSIE I MAUSSA” reż. Dorothѐe Van Den Berghe, poruszający problematykę trudnych relacji międzyludzkich.

Rosie przeprowadza się do nowego mieszkania i poznaje Mousse, który mieszka piętro wyżej. Dziewięciolatkowie chodzą do tej samej klasy. Przyjaźń dzieci pomaga im przejść przez trudny okres w życiu ich rodziców.

Mieliśmy okazję poznać fascynuje kino dla dzieci i młodzieży, otwarte na różne sposoby widzenia świata i biegle władające wieloma filmowymi językami. Na festiwalu zaprezentowano premiery, z nostalgią przypomniano obrazy klasyczne i zapomniane, filmy nagradzane i uznane, ale także i te, które dopiero wchodzą na ekrany.