Spotkanie z dyrektorem Caritas Archidiecezji Poznańskiej

W środę, 30 października gościliśmy w naszej szkole księdza Marcina Janeckiego, dyrektora Caritas Archidiecezji Poznańskiej oraz Panią Karolinę Dragan koordynatora Centrum Wolontariatu Caritas Archidiecezji Poznańskiej. Organizatorem spotkania było Szkolne Koło Caritas działające w liceum. Tego dnia mieliśmy możliwość wzięcia udziału w zajęciach na temat bezdomności. Pani Karolina ukazała nam jak patrzeć na problem ludzi bezdomnych. Przypomniała, że w pomaganiu istnieją dwie ważne zasady: „ryby” i „wędki”. Całe spotkanie przebiegło w miłej atmosferze oraz w pewnym niedowierzaniu, ponieważ nie spodziewaliśmy się, że w Poznaniu znajduje się ponad tysiąc ludzi borykających się z bezdomnością na co dzień. Z pewnością spotkanie to pozostanie długo w naszej pamięci.