,,straaaaasznie dobry film” - ,,Tymonatu” w reżyserii Adrianny Skórnickiej i Bruna Palatyńskiego

Nasza szkolna grupa filmowa wzięła udział w Festiwalu Filmów Grozy ,,FILMSTERIA”.

Organizatorem konkursu było II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Poznaniu we współpracy z Instytutem Filmu, Mediów i Sztuk Audiowizualnych UAM, Kinem Muza oraz Estradą Poznańską, do rywalizacji przystąpili uczniowie szkół średnich z całej Polski.

Celem festiwalu jest wzbudzenie zainteresowania sztuką filmową, spotkanie jej pasjonatów, a także łamanie stereotypu dotyczącego filmów grozy – organizatorzy chcieli pokazać ten gatunek jako pełnowartościowy tekst kultury. Dla wielu uczestników była to pierwsza okazja do pokazania swojego filmu na dużym ekranie.

W piątek 31 maja odbyła się gala festiwalu, warsztaty filmowe dla młodzieży oraz pokaz filmów w kinie MUZA.

Nasi uczniowie przygotowali film pt. ,,TYMONATU”, który został doceniony za zdjęcia, montaż i kostiumy.

Scenariusz : Adrianna Skórnicka i Marcel Teska

Zdjęcia i montaż: Bruno Palatyński

Oświetlenie: Bruno Palatyński, Paweł Hatka, Hubert Cypel

Charakteryzacja: Oliwia Gill, Kamila Łopatka

Konsultacja muzyczna: Michalina Krychowiak

W roli tytułowej: Tymon Jerzak, pozostali aktorzy: Marcel Teska, Michalina Krychowiak, Wiktoria Stanke, Ada Przewoźna, Jakob Mumford.

Pomoc w realizacji projektu: Aleksandra Bilik, Joachim Sroka, Weronika Duda i Eryk Nowak

Zapraszamy do obejrzenia filmu https://www.youtube.com/watch?v=GgqBr8ZQ_Hs&feature=youtu.be

Gratulujemy!!!