Sukces naszej szkoły

W takcie intensywnych przygotowań do święta stulecia szkoły dotarły do nas radosne wiadomości. W wakacje nauczyciele przygotowali grant w konkursie "Koalicje dla Niepodległej". Konkurs polegał na opracowaniu projektu łączącego stulecie Rzeczpospolitej z działaniami edukacyjnymi i artystycznymi w środowisku lokalnym. Szkoła do współpracy zaprosiła Stowarzyszenie Wychowanków Gimnazjum i Liceum oraz Muzeum Zamek Górków i Szamotulski Ośrodek Kultury. Projekt obejmuje warsztaty teatralne, wykłady oraz wystawę prac nauczycieli plastyki, którzy uczyli uczniów Skargi, połączyliśmy stulecie Rzeczpospolitej i naszej szkoły. Nie wszyscy kojarzą liceum z postaciami artystów: Władysława Masłowskiego, Stanisława Zgaińskiego i Mariana Schwartza. Projekt zakłada przypomnienie wymienionych plastyków i środowiska artystycznego "Wietrznego Pióra", dorobku twórców tej oryginalnej grupy funkcjonującej w Szamotułach w okresie międzywojennym. Kilka dni temu dotarła do nas informacja o zaakceptowaniu naszego wniosku i wspólnie z koalicjantami cieszymy się z sukcesu i przygotowujemy działania w środowisku lokalnym.