Nabór do VII klasy Szkoły Mistrzostwa Sportowego

Zespół Szkół nr 1 – Gimnazjum i Liceum im. ks. Piotra Skargi w Szamotułach ogłasza nabór do klasy VII Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego o profilu :

- lekka atletyka dziewcząt i chłopców,

- piłka siatkowa dziewcząt.

W szkole uczyli się i uczą najzdolniejsi lekkoatleci, członkowie kadry narodowej, reprezentaci Polski na mistrzostwach Europy i świata, halowy rekordzista Polski na dystansie 300 i 400 m juniorówi juniorów młodszych.Integralną częścią szkoły jest Międzyszkolny Klub Sportowy „Baszta” Szamotuły, który prowadzi działalność w zakresie lekkiej atletyki oraz Szkolny Ośrodek Siatkarski, w ramach którego działają klasy sportowe piłki siatkowej dziewcząt w oparciu o Ucznowski Klub Sportowy „Szamotulanin”.

Przy szkole usytuowany jest Zespół Placówek Bursa i Szkolne Schronisko Młodzieżowew Szamotułach .

Zajęcia prowadzone na nowoczesnym kompleksie sportowym przy szkole (boisko wielofunkcyjne , 130 - metrowa bieżnia ze skocznią do skoku w dal i trójskoku, boiska do piłki siatkowej plażowej), na stadionie Powiatowego Centrum Lekkoatleycznego (300 - metrowa bieżnia tartanowa, rozbiegi do skoku w dal i wzwyż, rzutnia do kuli i oszczepu), w hali sportowej „Nałęcz”. Przy szkole budowana jest pełnowymiarowa hala sportowa (33x44 m) z przeznaczeniem dla gier sportowych i lekkiej atletyki.

W Szkole Podstawowej Mistrzostwa Sportowego:

- obowiązuje 16 godzin wychowania fizycznego tygodniowo.

- zajęcia prowadzą trenerzy lekkiej atletyki i piłki siatkowej.

- szkoła i kluby gwarantują udział w zawodach i obozach sportowych.

Absolwenci szkoły podstawowej mają możliwość kontynuowania nauki w I Liceum Ogólnokształcącym działającym przy szkole oraz kontynuowanie kariery sportowej.

Nasi uczniowie są reprezentantami Polski w biegu na 400 m ( Adrianna Janowicz i Tymoteusz Zimny) i w Mistrzostwach Polski Kadetek w siatkówce plażowej (Julia Gierczyńska).