Szkoła z najlepszymi wynikami w WIELKOPOLSCE w siatkówce plażowej i halowej

W XX Wielkopolskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej Zespół Szkół nr 1 im.ks. Piotra Skargi w Szamotułach awansował do turnieju finałowego zarówno wśród chłopców, jak i dziewczyn. W turnieju finałowym, który odbył się we Wrześni wśród chłopców nasz zespół w składzie Kamil Małecki, Tomasz Szymlet oraz Konrad Chybowski był bezkonkurencyjny i bez straty seta został Mistrzem Wielkopolski. Z kapitalnej strony pokazały się również dziewczyny w składzie Olga Kędziora, Kornelia Ziętkiewicz oraz Katarzyna Biniaś, które były najmłodszym zespołem w gronie 16 finalistów.

Na uwagę zasługuje również fakt, że Zuzanna Pieniak oraz Olga Kędziora reprezentują Wielkopolskę oraz region Północ na Finale Turnieju Nadziei Olimpijskich.

Małecki Kamil i Bąkiewicz Jędrzej zostali MISTRZAMI WIELKOPOLSKI KADETÓW. Nasi zawodnicy Jakub Szelągiewicz i Jakub Rój wicemistrzami Wielkopolski w siatkówce plażowej, a Natalia Szybińska i Olga Kędziora uzyskały awans do półfinału Mistrzostw Polski Kadetek w siatkówce plażowej.

Podsumowując (za UKS Szamotulanin, w którym trenują wszyscy wymienieni uczniowie): 3 wygrana kategoria wiekowa UKS w województwie w siatkówce plażowej w roku 2019, 7 zespół w półfinale Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej, 10 złoty medal Mistrzostw Wielkopolski dla Kamila Małeckiego w życiu w różnych kategoriach wiekowych siatkówki plażowej.

ZS 1 w Szamotułach w minionym sezonie została szkołą z najlepszymi wynikami w WIELKOPOLSCE