Szkolny Dzień Kariery 2021

W poniedziałek 22.03.2021r. kolejny raz realizowaliśmy Szkolny Dzień Kariery. Tym razem w nieco nietypowej formie. Wszystkie zajęcia odbywały się bowiem on-line.

Tegoroczni maturzyści oraz uczniowie kl.2H1, 2H2, 2I brali udział w seminarium inspiracyjnym, prowadzonym przez p.Łukasza Hoffmana. Nasz gość w ciekawy sposób opowiedział o swojej drodze edukacyjno – zawodowej, która wymagała podejmowania trudnych decyzji, nieraz zupełnie nieoczekiwanych przez innych. Mówiąc o swojej ścieżce zawodowej Pan Łukasz podkreślał, jak ważna jest realizacja marzeń, aktywność własna i bycie w zgodzie ze sobą. Swoim przykładem pokazał, że nie ma rzeczy niemożliwych, a każdy z nas może znaleźć satysfakcjonujące miejsce na rynku pracy. Zwracał uwagę na to, że warto mieć pasje, projektować swoje cele, by móc je potem realizować. Prowadzący przygotował ciekawą prezentację, zadbał o szczegóły scenariusza i formę spotkania. Nie zabrakło w nim ćwiczeń indywidualnych, filmików motywujących do refleksji, działania. W trakcie spotkania nasi uczniowie mieli także możliwość zadawania pytań na chacie, na które odpowiadał im prowadzący. Można powiedzieć, że seminarium to, rzeczywiście zainspirowało młodzież do poszukiwania swoich ścieżek kariery.

Uczniowie pozostałych klas drugich, pierwszych i klasy 8SP, mieli w tym dniu zajęcia warsztatowe ze swoimi wychowawcami. Nie zabrakło w nich ćwiczeń z zakresu samopoznania, informacji o świecie zawodów i współczesnym rynku pracy.

Szkolny Dzień Kariery pozwolił naszym uczniom zaprojektować swoją przyszłość edukacyjno – zawodową.