SZKOLNY DZIEŃ KARIERY

We wtorek 13.06.2017r. odbył się w naszej szkole Szkolny Dzień Kariery. Był on dla nas okazją do zaplanowania swojej drogi edukacyjno – zawodowej. Tego dnia gościliśmy w szkole psychologów Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Szamotułach - p.M. Duszyńską, J.Żarczyńską, E.Mleczak - Konarzewską oraz doradców zawodowych Powiatowego Urzędu Pracy w Szamotułach - p.S.Boruszak , p.D.Nowak. Pani Michalina Duszyńska spotkała się z gimnazjalistami. Przedstawiła typy i specyfikę szkół ponadgimnazjalnych. Opowiedziała także o tym, jak przygotować się do wyboru zawodu. Licealiści wysłuchali ciekawej prelekcji, którą przedstawiły Panie z PUP. Dowiedzieli się m. in. o sytuacji absolwentów na rynku pracy, zawodach przyszłości oraz przygotowaniu do podjęcia roli zawodowej . Wszyscy uczniowie mieli także możliwość wykonania testów zawodowych.

Wiemy, że wybór zawodu i wejście na rynek pracy to trudne zadania. Bardzo dziękujemy zaproszonym gościom za cenne informacje zawodowe.