TOUR SALON 2020

Dzięki zaproszeniu Firmy Florczyk Travel uczniowie klasy 1AB wraz z opiekunami 14 lutego br. wzięli udział w Poznaniu w TOUR SALON - Targach Regionów i Produktów Turystycznych pt. "Odkryj smak przygody". To miejsce inspiracji dla pasjonatów podróży szukających ciekawych destynacji dla swoich wypraw wakacyjnych czy weekendowych. Wydarzenie stanowiło platformę promocji i prezentacji ofert turystycznych, wymianę wiedzy i doświadczeń w gronie przedstawicieli sektora turystycznego. W ramach ekspozycji zaprezentowało się łącznie blisko 100 regionów, miast, powiatów, biur podróży, obiektów turystycznych i parków rozrywki. Mogliśmy poznać walory turystyczne m.in. Wielkopolski i miasta Poznania, województwa lubuskiego, Mazowsza, powiatów i organizacji działających na Kaszubach, a także miejsc, które w 2019 roku zostały wyróżnione tytułem „Polskiej Marki Turystycznej”: Torunia, Lublina, Śląska Cieszyńskiego, Beskidów czy Krainy Lessowych Wąwozów. Do podróży inspirowały także zagraniczne regiony i miasta, w tym kraj ustecki, Hesja, Republika Dominikany, Brno, Charków, Kutaisi, a także zlokalizowane na terenie Włoch hotele i campingi, gruzińskie biura podróży czy portugalscy touroperatorzy. Nie zabrakło także atrakcyjnych propozycji spędzania wolnego czasu przygotowanych ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb rodzin z dziećmi. Do podróży i odkrywania smaku przygody zapraszały m.in. Energylandia, Park Makiet Mikroskala, najmłodsze ZOO w Polsce z Lubina i ogród zoologiczny z Poznania, a także uczestnicy projektu „Odpoczywaj na wsi” Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.W pierwszym dniu TOUR SALON uczniowie ze szkół w Wielkopolsce mogli uczestniczyć w przygotowanych w ramach projektu „Najlepsza Lekcja Ever” zajęciach o tematyce przyrodniczej, ekologicznej, historycznej, a także w warsztatach projektowania i druku 3D.

Serdecznie dziękujemy Panu Maciejowi Florczykowi za zaproszenie młodzieży na Tour Salon. Wyprawa dla uczniów zainteresowanych geografią, turystyką i krajoznawstwem była ciekawym spędzeniem czasu, poznaniem nowych miejsc i kierunków.