UKS SZAMOTULANIN MISTRZEM WIELKOPOLSKI KADETÓW !!!

W dniach 14-16 lutego w Pile rozegrano turniej finałowy Mistrzostw Wielkopolski Kadetów, w którym udział wzięły najlepsze 4 zespoły województwa wyłonione w trakcie sezonu.

Pierwszego dnia turnieju zawodnicy UKS SZAMOTULANIN pewnie pokonali zespół KPS PROGRESS Września 3:0 (25:16, 25:21, 25:16) i praktycznie zapewnili sobie medal w turnieju.

Ambicje naszych zawodników były jednak znacznie wyższe i nie zamierzali na tym poprzestawać, co udowodnili następnego dnia pokonując gospodarzy – zespół UKS SMS JOKER Piła również 3:0 (25:21, 25:20, 25:17). Po zwycięstwie pewne było, że tytuł mistrzowski zdobędzie zwycięzca meczu ENEA ENERGETYK Poznań i UKS SZAMOTULANIN Szamotuły.

Mecz finałowy rozegrany został w niedzielę i od początku obfitował w wiele fantastycznych siatkarskich zagrań, Po wyrównanym pierwszym secie wygrywamy 25:22. Drugi set, to w początkowej fazie przede wszystkim niewymuszone błędy naszych zawodników, w szeregi, których wkrada się nerwowość. Ostatecznie jednak udaje nam się opanować emocje i mimo kilkupunktowej przewagi przeciwników na początku seta wygrywamy 25:23. Trzeci set, to pokaz siły i umiejętności naszych zawodników, którzy wyciągnęli wnioski z poprzedniej partii i od samego początku kontrolują seta stale powiększając przewagę wygrywając ostatecznie 25:12 i cały mecz 3:0 i zdobywając złote medale Mistrzostw Wielkopolski!

To pierwszy tytuł mistrzowski klubu UKS SZAMOTULANIN w siatkówce halowej w
25-letniej historii klubu. Klubu, który od 3 lat za sprawą współpracy samorządów, sponsorów, działaczy zbudował zupełnie nową jakość szkolenia i który stał się jednym z najważniejszych ośrodków szkolenia dzieci i młodzieży nie tylko w województwie, ale również w Polsce.

Skład zespołu UKS SZAMOTULANIN: Chybowski Konrad, Czapka Paweł, Drzewiecki Arkadiusz, Dziubek Jakub, Jokiel Kacper, Koczorowski Mateusz, Koput Jakub, Małecki Kamil, Pilc Miłosz, Rój Jakub, Szelągiewicz Jakub, Szulc Aleksander, Szymlet Tomasz, Taudul Kacper, Wiśniewski Nikodem.

Trenerzy zespołu: Klapczyński Łukasz, Szyszka Dorota, Jucha Wojciech.

Zawodnicy UKS nagrodzeni zostali wyróżnieni również nagrodami indywidualnymi:

- Kamil Małecki – MVP turnieju

- Kacper Taudul – najlepszy przyjmujący turnieju

- Nikodem Wiśniewski – najlepszy rozgrywający turnieju

Warto dodać, że złoty medal kadetów, to nie jedyny sukces UKS SZAMOTULANIN Szamotuły w tym sezonie, bo tydzień wcześniej w Mistrzostwach Wielkopolski Juniorek i Juniorów zarówno dziewczyny, jak i chłopacy przywieźli brązowe medale, a w miniony weekend na 3 miejscu podium stanęły również kadetki. Wszystkie 4 zespoły awansowały również do ćwierćfinału Mistrzostw Polski, a w grze wciąż są jeszcze młodziczki, które już w najbliższy weekend na hali Szamotulanka rozegrają finały województwa w swojej kategorii wiekowej.

W ciągu 3 lat od przyjęcia nowej strategii rozwoju klubu UKS SZAMOTULANIN zdobył 9 medali Mistrzostw Wielkopolski, a zdobyty przez kadetów medal złoty jest zwieńczeniem pracy wszystkich osób zaangażowanych w ten proces. Kadeci i kadetki czekają na losowanie swoich grup ćwierćfinałowych Mistrzostw Polski, a już w czwartek juniorzy udadzą się do Ozorkowa, a juniorki do Łańcuta walczyć o awans do półfinałów Mistrzostw Polski.