Uroczyste ukończenie gimnazjum

W piątek 22 czerwca 116 uczniów Publicznego Gimnazjum nr 3 odebrało świadectwa ukończenia szkoły. Uroczystość była okazją do wyróżnienia absolwentów, którzy odnieśli sukcesy w konkursach przedmiotowych, zawodach sportowych oraz uczniów stawiających pierwsze kroki w aktorstwie i zaangażowanych w działalność wolontariacką. Kamil Kaliszan za uzyskanie tytułu najlepszego absolwenta PRIMUS INTER PARES otrzymał stypendium Starosty Powiatu Szamotulskiego Pana Józefa Kwaśniewicza a laureaci konkursów przedmiotowych - Franciszek Spychała i Arkadiusz Wargacki - nagrody Starosty. Uhonorowano także 35 absolwentów kończących szkołę z wyróżnieniem. Uroczysta akademia w gronie zaproszonych gości, nauczycieli, rodziców pełna była miłych wzruszeń, słów podziękowań i pożegnań. Całość zakończyła pełna humoru część artystyczna przedstawiająca szkolną codzienność, przygotowana przez uczniów klas drugich gimnazjum (2gA i 2gC).