WIDEOBLOG ROBERTA NAGRODZONY!

Konkurs o Nagrodę FanFila, organizowany przez Instytut Filologii Polskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, doczekał się już swojej XI edycji. W tym roku w pojedynku literackim wzięło udział 168 uczestników z wielkopolskich szkół ponadgimnazjalnych. Rywalizowano w czterech kategoriach: poezja, proza, przekład oraz blog/wideoblog.

Ogromny sukces odniósł uczeń naszej szkoły – Robert Kołodziejczyk z klasy II C, zdobywając w kategorii blog/wideoblog I miejsce i nagrodę 700 złotych za serię filmów pt. „Słownik”. Robert zaprezentował w nich bardzo mało znane czy wręcz nieużywane w języku polskim słowa, precyzyjniej określające stany, sytuacje i uczucia, których bez tych wyrazów nie potrafilibyśmy nazwać. Któż z nas wie na przykład, co znaczy „gnosienne”, „onism”, „sonder”? Jury konkursu, w którym zasiadali pracownicy Instytutu Filologii Polskiej UAM, doceniło m.in. oryginalność pomysłu, walory artystyczne i merytoryczne, poprawność językową oraz zdolności oratorskie.

To jednak nie koniec sukcesów Roberta! Niezależne nagrody przyznawało też jury studenckie i w kategorii blog/wideoblog studenci specjalności kultura mediów cyfrowych nagrodzili właśnie jego „Słownik” – ponownie! - I miejscem.

Ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród odbyło się 25 kwietnia w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu.

Robertowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, a wszystkich zachęcamy do obejrzenia „Słownika”. Jak pisał Ludwig Wittgenstein, „granice mojego języka wyznaczają granice mojego świata” – warto je więc ciągle poszerzać.