Wizyta Polaków z Litwy

Dnia 2 czerwca br. rozpoczęła się kolejna edycja programu "Dobra Energia Ponad Granicami". W ramach tego projektu dzieci i młodzież z polskich szkół na Litwie odwiedza Wielkopolskę. 4 czerwca uczniowie z Wilna wraz z opiekunami gościli w Szamotułach. Spotkanie rozpoczęło się w Muzeum - Zamek Górków, gdzie nasi Goście zostali miło przywitani przez dyrektora placówki, dowiedzieli się jak wygląda strój szamotulski oraz obejrzeli występ par tanecznych z Zespołu Folklorystycznego "Szamotuły". Po zwiedzaniu zamku przeszli spacerem po Szamotułach do Zespołu Szkół nr 1.Tam czekał na Gości pokaz gry w piłkę siatkową na nowej Hali Sportowej "Szamotulanka" oraz słodki poczęstunek. Zwiedzili też szkołę i byli uczestnikami ciekawych doświadczeń chemicznych. Na koniec wszyscy wspólnie wybraliśmy się do stadniny koni w Baborówku na spotkanie integracyjne, gdzie miło spędziliśmy popołudnie.