WMUROWANIE KAMIENIA WĘGIELNEGO POD BUDOWĘ HALI SPORTOWEJ

Poniedziałek 20 marca 2017roku był dniem bardzo ważnym i radosnym dla społeczności szkolnej. W obecności parlamentarzystów, przedstawicieli władz Województwa Wielkopolskiego, Powiatu Szamotulskiego, dyrektorów szkół, kierowników jednostek i instytucji, projektanta, wykonawcy inwestycji, przyjaciół szkoły, uczniów, rodziców i nauczycieli, nastąpiło wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę hali sportowej przy naszej szkole.

To, co wydawało się przez tyle lat niemożliwe zmienia się w rzeczywistość. Hala sportowa będzie uzupełnieniem dla istniejącego zaplecza sportowego budynku szkoły, tworząc bez wątpienia bazę sportową na miarę XXI wieku. Na boisku o wymiarach 44x30 m będzie można jednocześnie rozgrywać trzy mecze siatkówki lub dwa koszykówki, ale też pograć w piłkę nożną lub ręczną czy też uprawiać lekką atletykę. Przed szkolnym sportem niewątpliwie otwiera się nowa karta. Dzięki hali sportowej zdecydowanie poprawią się nam warunki podczas lekcji wychowania fizycznego, umożliwiając uczniom prezentowanie w pełni swoich umiejętności sportowych i rozwijania zainteresowań. To będzie również miejsce zawodów sportowych, uroczystości szkolnych, koncertów, przedstawień teatralnych, prelekcji. Obiekt połączony ze szkołą będzie wyposażony w szatnie, toalety, pomieszczenie dla trenerów oraz magazyn na sprzęt sportowy. Będzie w pełni dostosowany dla potrzeb osób niepełnosprawnych.

Dzięki zaangażowaniu władz powiatowych, które widziały ogromną potrzebę powstania tej hali, stają się realne marzenia o bazie do uprawiania sportu na miarę czasów nadchodzących.